Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
 
Kullanıcı Hizmetleri

ÜYELİK VE ÖDÜNÇ VERME HİZMETİ

 

            Kütüphaneyi kullanabilmek için üye olmanız gerekli değildir. Üye olmadan da kütüphane içinde kitaplardan ve kitap dışı materyallerden faydalanabilirsiniz. Araştırma yapabilir, ders çalışabilir, satranç oynayabilir, internetten faydalanabilir veya kitabınızı okuyabilirsiniz. Kütüphaneye üye olduktan sonra temel danışma kaynakları hariç beğendiğiniz herhangi bir materyalden (Kitap, süreli yayın, kitap dışı materyal vb.) en fazla üç adedini alarak evinizde faydalanabilirsiniz. Yani kütüphane üyeliği ödünç materyal alabilmek için gerekli bir işlemdir. Ödünç alınan materyaller için kütüphaneye gelerek veya telefonla bir seferliğine bir hafta süreyle daha uzatma yaptırabilirsiniz. Üyelik kaydı için sadece nüfusunuzla salon sorumlularına başvurmanız yeterli olacaktır.

2014 Şubat ayı itibariyle Kütüphane Otomasyon Sistemimiz yenilenmiştir. KOHA Otomasyon Programı, Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı, ülkedeki tüm il, ilçe ve belde halk kütüphaneleri ile  çocuk kütüphanelerine üye olan kullanıcılarımız kütüphaneye gelmeden on-line olarak sisteme giriş yapabilmekte, materyal taraması, rezervasyon, süre uzatımı, sanal raf oluşturma gibi işlemleri yapabilmektedirler. Bu işlemi üyelikleri esnasında kendilerine verilen ve sonradan değiştirilebilir şifreleriyle programa giriş yaparak gerçekleştirebilmektedirler.

 

KÜTÜPHANE TANITIM HİZMETİ

 

           Kütüphaneye ilk kez gelen veya üye olan kullanıcılarımıza kütüphane kullanıp koşulları, üyelik işlemleri ve ödünç verilen materyallerle ilgili uyulması gereken kurallar ve kütüphanemiz birimleri ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Ayrıca okulların talebi durumunda kütüphane içinde, bizzat giderek okullarda Kütüphanemizi tanıtıcı çalışmalar yapılmaktadır. Okulların gelmesi durumunda kütüphane içindeki tüm hizmet alanları, kütüphanede uyulması gereken kurallar, kütüphane kullanım şekli, koleksiyonuna en kolay erişim koşulları,  üyelik işlemleri, okuma alışkanlığı ve kişiye kazandırdıkları ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yerel basın ve sosyal medya aracılığıyla kütüphaneyi ve hizmetlerimiz tanıtıcı bilgilendirmeler ve etkinliklerimizin duyurusu yapılarak daha etkin bir bilgilendirme ve katılımın sağlanmasına özen gösterilmektedir.Sesli Kİtap
E-Kitap
     BALIKESIR
Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cumartesi 08.30/ 17.30
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 800 kez gösterilmiştir.