Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim :

Kütüphane Etkinlikleri

Kütüphanemizde gerçekleştirilen kültürel faaliyetler yıllık iş programında belirtilerek, Kütüphane Haftası, Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Dünya Çocuk Günü, Aile Haftası, Turizm Haftası, Müzeler Haftası vb. Belirli Günler ve Haftalara yönelik kutlamalar anmalar şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda elimize ulaşan bilgilendirmelere yönelik gerekli kutlamalar ve faaliyetler de yapılmaktadır. Konu ve olaya uygun olarak hazırlanan programların duyurusu halka ve ilgililere yapılmakta ve halkın katılımı sağlanmaktadır. Bu etkinlikler genelde kitap sergisi, söyleşiler, bilgilendirici toplantılar, paneller, diğer sergiler vb. şeklinde gerçekleşmektedir. Bu kültürel faaliyetler zaman zaman diğer resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak ta gerçekleştirilmektedir.

            Eğitici ve kültürel faaliyetler kapsamında konuya uygun DVD, VCD ve Videolardan faydalanarak yerel, ulusal ve uluslararası içerikli değişik konularda belgesel, bilim kurgu, tarihi ve kültürel içerikli film ve masal gösterileri yapılmaktadır.

             Kütüphanede devam eden Ebru kursu sene sonu sergisi Sergi Salonumuzda yapılmakta ve oldukça geniş katılım sağlanmaktadır.

Özellikle eğitim öğretim yılı başlangıcında okullara okuma alışkanlığı, kütüphane kullanımı ve araştırma teknikleri konularında oryantasyon çalışmaları yürütmekteyiz.Sesli Kİtap
E-Kitap
     BALIKESIR
Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cumartesi 08.30/ 17.30
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1336 kez gösterilmiştir.